anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

  REKLAM ALANI

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 48  
»Bugün 1169  
»Toplam 5562304  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.85.245.126
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

Sponsor Alanı

İki Güzel Gelişme

Mehmet Ş.OGLU

08 Şubat 2012, 18:58

Mehmet Ş.OGLU

Anamur’da özellikle son zamanlarda güzel gelişmeler oluyor. Bizler de bu güzel gelişmeleri mümkün mertebe de takip ederek yazmaya çalışıyoruz.

***

Yazmaya başladığımız günden itibaren hep şunu söyledik. Anamur için kim bir şey’ler yapabiliyorsa onu alkışlıyoruz, destekliyoruz. Alkışlamaya ve desteklemeye de devam edeceğiz.

***

Anamur için emek verip Anamur’un gelişip güzelleşmesi için uğraşan, Anamur’un tanıtımı konusunda üzerine düşeni elinden geldiğince yapan, elini taşın altına koyan herkesin başımızın üstünde yeri var.

***

Anamur adına yapılan her güzel gelişmeyi takdir ettik. Bu güzel gelişmeleri yaşatanlara da teşekkür etmesini bildik. Kısaca, kim ne derse desin,  yiğidin hakkını yiğide vermesini bildik.

***

2012’nin ilk aylarında Anamur’da kültür hayatı adına iki güzel gelişmenin gururunu yaşıyoruz. Biz ilk’inden başlayalım.

***

Bir süre önce internet üzerinden okuyucusuyla buluşan ajansanamur.com sitesi şimdi de yazılı basına geçti. Anamur kültür hayatına ajansanamur.com ve Ajans Anamur Gazetesi’nin büyük katkıları elbette olacaktır. Bundan şüphemiz yok.

Gazeteciler Orçun Öztürk ve İbrahim Polat’ın büyük uğraşları sonucu Ajans Anamur Gazetesi ilk baskısını yaparak okuyucusuyla buluştu.

Gazetenin sloganı da güzel: “Anamur’un güçlü sesi”

Özellikle yerelde gazeteci olmak, gazete çıkarmak zordur. Bunu hep söyledik. Söylemeye de devam ediyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Hürriyet Çukurova Bölge Temsilcisi Sinan Tanyıldız ile konuşurken Tanyıldız, Nezih Demirkent’in şu sözünü hatırlattı: “Yerel gazeteciler, hiçbir çıkar gözetmeden bölgesine faydalı olan gazetecilerdir.”

Bundan böyle her hafta okuyucusuyla buluşacak olan Ajans Anamur Gazetesi’ne ve gazete çalışanlarına yayın hayatlarında başarılar diliyoruz.

Umarız, Ajans Anamur Gazetesi, Anamur’da uzun soluklu bir gazete olur.

***

İkinci sevindirici ve güzel gelişme ise, geçmişte yayın yapıp bazı sebeplerden dolayı kapanan ve şu günlerde tekrar yayın hayatına internet üzerinden devam etme kararı alan Anamur Sedir Dergisi.

***

Anamur Sedir Dergisi, Aralık 1993 yılında yayın hayatına başlar. 4 sayı yayımlanan dergi, 5.sayının çıkması ile kapanır.

O günden bu güne Anamur kültür hayatında hep böyle bir eksikliği hissettik. Her ne kadar yazılı olmayıp internet üzerinden yayın hayatını sürdürecek olsa da Anamur Sedir Dergisi, bu bile bizleri mutlu etti.

***

Araştırmacı-Yazar, Değerli Ağabeyim Çınar Arıkan’ın büyük emek harcayarak yayına hazırladığı Anamur Sedir Dergisi, bundan sonra Anamur’un kültürüne, sanatına, edebiyatına büyük katkılar sunacaktır.

***

Derginin önceki sayılarının fotoğrafları sitenin hemen girişinde bizleri selâmlıyor. Barış Erdoğan, Çınar Arıkan, Hüseyin Şinasi, Ali Rıza Kibrit, Osman Erenalp, Mustafa Kaya, Nevzat ÇAĞLAR  derginin yazar kadrosunu oluşturuyor. Ayrıca bizlere de bir köşe ayrılmış Anamur Sedir Dergisi’nde. Tabi, bundan dolayı mutluyuz. Anamur’un köklü bir dergisinde yazmak, bizim için büyük şereftir.

Anamur Sedir Dergisi’ne de yayın hayatında başarılar dileriz.

Umarız, Anamur Sedir Dergisi, yayın hayatı boyunca kültür-sanat-edebiyat adına ses getiren bir dergi olmaya devam eder.

***

Birisi gazete, diğeri dergi. İkisinin de yayın politikaları farklı. Ortak yanları, Anamur kültürüne hizmet edecek olmaları.

Bu iki güzel gelişmeyi yaşatanları bir kez daha kutluyoruz.

Bu haber 1814 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Şimdi zeytin zamanı…12 Ekim 2019

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

REKLAM ALANI 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2012 Anamur Sedir