anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

  REKLAM ALANI

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 75  
»Bugün 508  
»Toplam 5627067  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.215.182.36
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

Sponsor Alanı

IX. ŞAIRLER GÜNÜ YAPILDI

IX. ŞAIRLER GÜNÜ YAPILDI

Tarih 14 Haziran 2019, 17:33 Editör

Türkiye ve Azerbaycan işadamları ve Sanayiciler Derneği, Azerbaycan Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı'nın desteği ile Sumgayıt'ta IX. Şairler günü kutlandı.

                       IX. ŞAIRLER GÜNÜ YAPILDI

 

Azerbaycan Yazarlar Birliği, Genç Şairler Birliği, AYB Sumgayıt bölümü ve Sumgayıt Bölgesel Kültür dairesi ortak organizasyonu, Türkiye Bilim ve Edebi Eser Sahipleri Birliği (İLESAM), Türkiye ve Azerbaycan işadamları ve Sanayiciler Derneği, Azerbaycan Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı'nın desteği ile Sumgayıt'ta IX Şairler günü kutlandı.

 

Ali Kerim ve Abdurrəhim Karakoçun anısına ithaf edilen IX Şairler günü Şiir evinde yapıldı.

 

 

 

Şiir evinin müdürü İbrahim İlyas Azerbaycan Türkiye kardeşliğinin, birliğinin eski köklere dayandığından konuşup, bu birliğin ebedi ve sarsılmaz olduğunu kaydetti, Türkiye ve Qazaxısatnadan gelen konukları edebi kamuoyuna sundu.

 

                       

 

Milletvekili Ganire Paşayeva, Dünya Genç Türk Yazarlar Birliği başkanı Ekber Goşalı, AYB Gubadlı Bölgesel bölümünün başkanı Namık Mena Ali Kerim ve Abdurrəhim Karakoç şiirinin yeteneklerinden bahsettiler.

 

                         

 

Türkiye Bilim ve Edebi Eser Sahipleri Birinin (İLESAM) başkanı Mehmet Nuri Parmaksız Türkiye ve Azerbaycan arasında oluşan edebi köprünün Türk dünyası yazarlarının birbirini tanımasına vesile olduğunu söyleyerek, bugün böyle geniş çaplı edebi ilişkilerin kurulmasının takdire şayan bir durum olduğundan bahsetti.

 

                        

 

AYB Sumgayıt Bölümünün başkanı Gülnare Cemaleddin Cumhuriyet cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Sumgayıt Valisi Zakir Ferecov'un edebiyatımıza, kültürümüze, söz ve sanat adamlarına gösterdiği ilgi ve destekten, şehirde yaşanan büyük imar işlerinden söz açarak belirtti, Sumgayıt'ın 70 kuruluş yıldönümü arifesinde kardeş Türkiye ve Qazaxısatandan kalem adamlarının şehirimize gelişi. Sanayiler için, Sumgayıt edebi camiəsi için çifte bayrama dönüşmüştür.

 

 

www.anamursedir.com

 

Felya Babayeva, Evez Mahmut Lələdağ, Refiqe Şems Şems, İlter Yeşilay, Turan Düz, Mahmut Özkoca, Ayberen Eygezek, Erlan Yunus, Günel Eyvazlı ve Nazile Gültacın okuduğu şiirler meclise büyük coşku getirdi.

    
           

         
 
                                                       Haber: www.anamursedir.com
 

Bu haber 796 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TÜRK DÜNYASI

GÜNEŞİN NURU KİTABI BAKÜ'DE TANITILDI

GÜNEŞİN NURU KİTABI BAKÜ'DE TANITILDI "Güneşin Nuru 2" antolojisi adlı şiir antoloji kitabının Bakü şehrinde bir sunumu yapıldı.

ŞAİR MİKAYİL MÜŞFİK'İN HATIRASI ANILDI

ŞAİR MİKAYİL MÜŞFİK'İN HATIRASI ANILDI IX Şairler günü çerçevesinde Azerbaycan Yazarlar Birliği ve AYB Sumgayıt bölümünün ortak organizasyonu ile nakam ka...
    Sorunu çözmeye eğitimden başlamak lazım…02 Aral?k 2019

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

REKLAM ALANI 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi